Očkovací certifikáty, potvrzení o prodělání onemocnění Covid-19, potvrzení o negativním testu.

Pro některé služby či cestování do některých oblastí mohou být vyžadovány očkovací certifikáty, potvrzení o prodělání nemoci Covid-19 nebo potvrzení o negativním testu. Od 1.6.2021 platí nové očkovací certifikáty, staré nemusejí být všude přijímány.

Informace o tom, ve kterých zemích platí jaká pravidla a jaký certifikát bude kde komu k čemu dostačovat, se snaží sdružovat speciální stránka Evropské unie: reopen.europa.eu

Certifikáty o očkování, prodělání nemoci nebo antigenním či PCR testu je možné stáhnout zde: ocko.uzis.cz (na stránce je třeba zadat Vaše rodné číslo a číslo občanského průkazu, na mobilní telefon Vám pak přijde kód pro potvrzení přihlášení).

Pokud jste pacienty naší ordinace a máte problémy se stažením/tiskem certifikátu, můžete se na nás obrátit, certifikát pro Vás stáhneme a vytiskneme.

Jaká pravidla platí při cestách do zahraničí a zpět?

Pravidla jednotlivých států se neustále mění, proto na této stránce nedáváme žádné konkrétní rady. Informace o tom, ve kterých zemích platí jaká pravidla a jaký certifikát bude kde komu k čemu dostačovat, se snaží sdružovat speciální stránka Evropské unie: reopen.europa.eu