Antigenní testování

Další termíny jsou

 • zatím nestanoveno – pokud máte o testování zájem, kontaktujte nás.

Očkování

Vakcína proti coronaviru způsobujícímu Covid19 je velkou nadějí, že budeme všichni moci v dohledné době zase žít normálněji.

Od pátku 15.01.2021 je možné pro občany starší 80 let všechny registrovat se na portálu https://registrace.mzcr.cz/ . Registrační stránka je určena pro ty, kdo budou očkováni prostřednictvím očkovacích center (u nás nejbližší v Mladé Boleslavi).

Praktickým lékařům, tedy např. nám, bude umožněno očkovat od 2. fáze, dle krajského koordinátora pro očkování tomu tak bude v průběhu února (očkování pacientů od 65 let věku a pacientů se závažnými nemocemi bez ohledu na věk, pracovníci ve zdravotnictví, kteří nebyli očkováni předtím, učitelé, pracovníci kritické infrastruktury…), poté budeme očkovat další skupiny obyvatelstva. Pokud máte o očkování u nás zájem, kontaktujte nás, zařadíme Vás do našeho seznamu.

Registrační formulář pro naše pacienty pro očkování v naší ordinaci

Předběžný zájem o očkování proti Covid19 (formulář pro naše pacienty)

Jaké jsou příznaky nákazy novým koronavirem (SARS-CoV2)?

 • Může to být zvýšená teplota, ale ta může být i normální.
 • Mohou to být chřipkové příznaky, ale tyto mohou chybět.
 • Může to být dušnost, ale dýchat se Vám může i výborně.
 • Mohou to být břišní obtíže, ale můžete být i bez nich.

Zkrátka nemusíte mít příznaky vůbec žádné.

Není účelem Vás strašit, ale povzbudit Vás k větší opatrnosti. Dramatické výjevy v některých médiích ukazují těžké průběhy, které jsou realitou. Ale jsou i průběhy mírné či zcela bez příznaků, a to i u starých a nemocných osob. Velkým nebezpečím současné situace je, že na Vaši rýmu může někdo jiný zemřít. Je tedy třeba chránit sebe i okolí. Platná opatření jsou přehledně shrnuta na Covid portálu, který vytvořili dobrovolníci – https://covid.gov.cz.

Jak (se) chránit? Pravidlo 4R:

 • Roušky (důležité a účinné opatření)
 • Rozestupy (důležité zejména v čekárně, ideálně 2 metry)
 • Ruce (důsledné mytí, v některých případech dezinfekce)
 • Rozum (pokud něco není zakázáno, ale máte pocit, že to není dobré nebo bezpečné, nedělejte to)

Všechna 4R musí být zachovávána – tedy jak roušky, tak rozestupy, tak i hygiena rukou a rozumnost.

Co dělat, když jste přišli do styku s nakaženým nebo máte příznaky:

 • Nepropadat panice
 • Zůstat doma a vyvarovat se kontaktů s ostatními, i v domácnosti dodržet pravidlo 4R (viz. výše)
 • Zavolat nám do ordinace. Poradíme se o dalším postupu, vyřešíme neschopenku a testování. Vše bezkontaktně.
 • Pokud máte těžké příznaky, např. silnou dušnost, volejte samozřejmě rovnou záchrannou službu – 112.

Co dělat, když se nám nemůžete dovolat?

 • Zkontrolujte správnost čísla a zda voláte v ordinačních hodinách
 • Zkuste zavolat vícekrát, nebo požádejte o zpětné zavolání na sestra@ordinace-martinkovi.cz
 • Pokud nejsme daný den již k dosažení a potřebujete radu a/nebo odeslání k testování, volejte informační linku hygienických stanic – 1221

Jak to funguje s testováním pokud máte příznaky nebo jste byli v kontaktu s nakaženým?

Pokud k tomu bude důvod, vystavíme Vám žádanku na PCR test. Tuto nedostanete ani mailem, ani jinak doručenu, bude uložena na vzdálený počítač státní instituce Ústavu pro zdravotnické informace a statistiku – ÚZIS a jakmile ukážete na odběrovém místě svou kartičku pojištěnce, budou si jeho pracovníci moci žádanku zobrazit na svém počítači.

Následně se musíte objednat na test, který můžete absolvovat kdekoli po celé ČR, předpokládáme ale, že nejschůdnější pro Vás bude Oblastní nemocnice Mladá Boleslav (stránky pro objednání do Mladé Boleslavi zde) či Krajská nemocnice Liberec (stránky pro objednání do Liberce zde). Na test nejezděte hromadnou dopravou, ohrozili byste tím ostatní. Pokud se nemůžete na odběrové místo bezpečně dopravit, zajistíme pro Vás odběrovou sanitu.

Výsledek testu Vám přijde SMS zprávou. Sdělte nám jej, prosím – po těch měsících, které na to úřady měly, již konečně dostáváme výsledky testů, ale neplatí to vždy. Domluvíme se na dalším postupu – neplatí, že by byla negativním výsledkem testu automaticky ukončena karanténa, na vše existují rozhodovací algoritmy, občas i trochu složitější, proto situaci musíme vždy probrat, než budete považováni za neinfekční.