Momentálně očkování jen v očkovacích centrech

Od poloviny dubna 2022 jsme pro malý zájem přestali očkovat proti Covid19 – dá se předpokládat, že s očkováním začneme na sklonku léta či na podzim. Zatím můžete zvolit cestu očkovacích center, registrace do nich je na stránkách https://registrace.mzcr.cz/ .

Základní očkování proti Covidu

Je možné nechat se očkovat očkovacími látky Comirnaty (Pfizer), Spikevax (Moderna) nebo Nuvaxovid (Novavax).

Přeočkování – „Booster“ – „3. dávky“

Týká se pacientů , kteří byli očkováni proti Covid-19 2 dávkami vakcíny Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Astra Zeneca (Vaxzevria), nebo Moderna (Spikevax) nebo pacientů, kteří byli očkováni jednou dávkou vakcíny Johnson&Johnson (Janssen):

  • po 5 měsících od základního očkování lze očkovat všechny pacienty od 18 let výše.
  • po 2 měsících od základního očkování se očkují pacienti kteří byli očkováni vakcínou Janssen (Johnson&Johnson).
  • ještě kratší intervaly mohou platit u pacientů, kteří jsou velmi vysoce rizikoví (například, ale nejen pacienti s po transplantacích apod.) – tuto problematiku však mají na starosti příslušní specialisté. Podrobnější informace jsou na stránkách ministerstva zdravotnictví zde.

Přeočkování se provádí v souladu s platnými doporučeními vakcínou Comirnaty (Pfizer/BioNTech) nebo Spikevax (Moderna) nezávisle na tom, jakou látkou jste byli očkováni předtím. Očkování je hrazeno ze zdravotního pojištění. Vakcína Nuvaxovid (Novavax) zatím pro přeočkování schválena nebyla, a tak se dá použít jen pro nové očkování (1. a 2. dávka).